Tiplemeler


SUNUCU

Stand-up gösterisi, şiirler, fıkralar ve menkıbelerle programın başından bitimine kadar program boyunca hoş ve neşeli vakitler sunmaktadır..

NİKAH MEMURU

Nikah memurumuz; cübbesi, kaşesi, nikah cüzdanı ve kütüğü ile sizlere Türkiye`deki gerçek nikah töreninin aynısını canlandırmaktadır. Ayrıca nikah esnasında evli çifte nasihatlar vermekte ve onları balayına bile göndermektedir.

SEMAZEN

Türkiye`nin, güzel bir şehri Konya dan, dünyayı ‚Ne olursan ol, yine gel“ sözüyle kendisine çeken Mevlana Celaleddin Rumi Hazretleri`ni simgeleyen, sema gösterimiz, tekli ve çoklu olmak üzere iki farklı şekilde sunulmaktadır..


NEYZEN

Ney, aşıkların yüreğine, gönüllerine sema ve sefa, canlarına şifa ve ruhlarına gıda verir, aşıkların özlemlerini arttırır, vuslatın manasını idrak ettirir.. Böylesine güzide bir sazı özel günlerinizde sizin için icra ediyoruz...

NASREDDİN HOCA

Çocukların sevgilisi, büyüklerin neşesi, ailenizin ve dünyamızın güldüren, düşündüren, eğlendiren hocası tabiki Nasreddin Hocamız yaptığı yarışma ve sunumlarla, hem çocuklara eğlenceli dakikalar hem de büyüklere hoşça vakit geçirtmekte…

VEYSEL AĞA

Köyü satıldıktan sonra şehre inen ama hala köydeki kabadayılığından ödün vermeyen, yaptığı espiriler ve düzenlediği yarışmalarla birbirinden değerli hediyeler verip, Katula Katula Layt Erkek Şovuyla beğenilerinizi kazanan, Veysel Ağamız..


RAMAZAN DAVULCUSU

Onbir Ayın Sultanı, Ramazan-ı Şerif Ayı`na has olan davulcumuz, manileriyle ve kıyafetiyle eskiye, hani nerde o eski Ramazanlar diyerek iç geçirdiğmiz, özlemini çektiğimiz yıllara,  çocukluk yıllarınıza götürüyor ve  iftar çadırlarınıza konuk oluyor.

HIDIR GAKKO

Elazığ-Harput yöresine özgü kıyafetiyle Gaggoş olan, Hıdır Gaggo, yaptığı espiri ve sunumlarıyla, Elazığ`ın yöresel oyunları ile sizlerle.. Sekiz köşe kasketi, poşusu ve şalvarıyla Hıdır Gakkoyu seyrederken hem eğlenecek, hemde güleceksiniz.

OBAMA TEMEL

Sayın Barack Obama`nın ABD başkanı olduğu yıl ortaya çıkan, daha çok Karadenizlilere yönelik yaptığı şov ve sunumları, anlattığı lazca fıkralar, tepdiği horon, kolbastı ve çiftetelliyi güzel oynamasıyla insanımızın beğenisini kazanıyor…


KELOĞLAN

Yanık türküsüyle dolaşan sempatik keloğlanımız da yine değişik yarışma, fıkra ve espirileriyle sizlere neşeli dakikalar geçirtmektedir… Ben bir garip keloğlanım / Eşşeğimi zoppalarım / Varım yoğum bir anamdır / Bir de şu kel başım…

HACİVAT&KARAGÖZ

Bir söylentiye göre Karagöz ile Hacivat, Sultan Orhan zamanında Bursa da bir camii yapımında çalışmış nüktedan işçilerdir. Günümüze kadar gelen bu gölge oyunu sayesinde hala büyük küçük herkesin beğenisini kazanmaktadır.

KUKLA GÖSTERİSİ

Bu gösterimiz daha çok çocuklara yönelik olup, Türkiyemizde tanınmış ünlü simaların kuklalarını oynatarak onların özel durumlarını mizah anlayışı içerisinde sunarken  aynı zamanda büyüklerin de ilgi ve beğenisini çekmektedir.


MISIR DANSÇISI

Mısır halkına özgü geleneksel oryantel bir dans türüdür. Erkekler tarafından icra edilen bu dans figürlerinin her birinin ayrı bir anlamı vardır. Biz bu dansa biraz da kendimizden birşeyler katarak zenginleştirdik.

MISIR ATI

Sünnet düğünlerinde çocuklarınızın ilgisini çekecek olan bir aktivitedir. Programın yapıldığı salona kadar bu atla geliyor ve sünnet olan çocuğumuzu at üstünde gezdirterek, hoş bir vakit geçirmesini sağlıyoruz..